Du er logget inn som
husflid.no
Norges Husflidslag
0
Nettbutikk
Min side
Referat Styremøte Ringerike Husflidslag 24. april 2024
Sted: Husflidslagets lokaler – Frivillighetens hus
Tilstede: Sonja Fjellstad Kauserud, Unni Adele Ekaas, Gro Bakke, Synne Storvik, Maria Scheben og May Venke Sem-Jacobsen
Referent: Ragna Karoline Aasen
Sakslisten er godkjent
1.24 Regnskap:
Styret er underrettet om den økonomiske situasjonen.
9.24 Kurs høsten 2024
Studieleder orienterte om deltagelse og arrangering av ulike kurs. Forslag om å arrangere bunadsbrodering først når det er nok interesserte. Forslag om kurs i festdrakt. Styret har fått utdelt kursoversikt for høsten av studieleder Gro Bakke med forslag på antall deltagere og antall timer.
7.24 Åpen kveld
De to siste kveldene med Åpent hus er 30/4 og 7/5
11.24 Fikselaug Hole bibliotek
To fra styret møter opp. Det er opplyst om arrangementet på FB og Instagram.
12.24 Husflidsdagen 4. mai
Vedtak: På husflidsdagen 4 mai arranger Ringerike Husflidslag fikselaug på kaféen til Kirkens bymisjon
13.24 Høstevent med profilert foredragsholder
Det er opprettet en arrangementskomitee. Denne komiteen består av Synne, Unni og Laila Løvhøyden. Komiteen vil fremlegge forslag til styret.
14.24 Medlemstur
Styret ønsker å arrangere en medlemstur til høsten. Dette blir en dagstur. Vi har ikke lagt inn midler til dette i budsjettet så turen må fullfinansieres av deltagerne eller det kan søkes om midler til formålet. Til å organisere turen foreslås Gro Bakken fra Styret og Pål Michael Kristiansen (medlem) som vil fremlegge forslag til styret.
Vedtak: Ringerike Husflidslag arrangerer medlemstur høsten 2024
15.24 Strategi for markedsføring
Vedtak:
16.24 Rødlista
Når samarbeidsparter er funnet, vil dette bli formidlet til styret. Det ser ut til å bli ull fra spælsau.
Vedtak: May Venke, Rita og Unni er i denne komiteen.
17.24. Ansvar i rollen som hus-ansvarlig
Vedtak: Utsettes.
18.24 Kick off strikkemaskin
Det er ønskelig med et læringsverksted med strikkemaskin. Kick off i juni vil være at de som har en maskin vil få tilbud om å komme med sine maskiner for å få dette sjekket og at man er forberedt til eventuelt læringsverksted. Det må skaffes skinner tilveie før dette.
Vedtak: Styret støtter kick off og læringsverksted med strikkemaskiner.
8.24 Stikkord for neste styremøte
5.24 Eventuelt
Datoer for styremøter
Til butikken
Din handlekurv er tom.