Du er logget inn som

 

Juleverksted på årets Julemarked på Torvet!

Tilbake

Strinda husflidslag var med å arrangerte juleverksted på Julemarkedet i Trondheim sammen med Byåsen husflidslag, Malvik husflidslag og Heimdal husflidslag.

main image

Vi var der søndag 8. desember og søndag 15. desember. Masse unger og voksne var innom oss. Det var forskjellige aktiviteter: spikke nisse ut av en grein, veve et fjes på en Y-kvist med renning på, karde ull og lage en ullengel, sy en liten filtmus og lage seg en dusk. På siste søndagen satte vi opp et bord med tegnesaker og det var også populært! Strinda hadde ansvaret for veving på Ykvister og det ble laget 60 vevnader iløpet av de to søndagene!

På slutten av dagene kom det innom to hyggelige nisser som skrev ned barnas juleønsker, med fjærpenn på en diger papirrull! Så gjenstår å se om nissene klarer å lage alt i tide!