Du er logget inn som

 

Årsmøtehelgen 7. – 8. Mars 2026

Tilbake

Fra skattekamre på Bø museum til felles middag på Bø hotell – årsmøtehelgen i Midt-Telemark bød på et dypdykk i fylkets rike husflidstradisjoner. Her ble det både tid til faglig påfyll, inspirerende bunadsutstillinger og trivelig samvær før det formelle årsmøtet ble satt.

main image

Fredag 6. mars møtte styret i Telemark husflidslag til styremøtet på Bø hotell i forbindelse med årsmøtehelg. Der ble det finpussing på detaljene til årsmøtet. Det var også litt andre saker som det har kommet eget referat fra.

Lørdag 7. Mars kl. 11.00 var vi alle invitert til Midt-Telemarks lokaler i Bø sentrum. Gro Karen Bø ønsket oss velkommen. Vi fikk våre navnskilt som var laget i sokkeband med navnplate i tre. De var det lagt mye arbeid i og hele laget hadde bidratt, de var veldig fine. Der fikk vi påsmurte rundstykker, kaffe og te. De arrangerte også et lotteri med mange fine gevinster.

Kl. 12.00 var de frammøte på Bø museum, der var det en flott bunad utstilling. Terje Lia og Hedvig Juell geleidet oss gjennom alle skattene som var samlet der. Det var mye bunadmateriell, men også broderte kleder til sendingskurv og kistedekke. Tekstiler laget i smøyg og korssting. Det var inspirerende. Hedvig Juell hadde en blomstrete rød bunad skjorte som Terje hadde sydd dagen før.

Etter omvisning var vi en snartur innom museumsbutikken før vi gikk til lokalet Polen og der fikk vi servert suppe som bar navnet spa, hjemmebakt brau og kling.

Jorunn reiste så til Almankaas, hvor det var invitert til feiring av deres jubileum. Berit , Evelyn, Hanne Stine og Eli riste til Evelyns kontor og planla Ung Husflids helg til Høsten. Noen reiste tilbake til Midt-Telemarks lokaler og fikk der kake/kaffe og demonstrasjoner.

Kl 19.00 var det middag på Bø hotell. Der ble vi underholdt av et barnespellemanns lag og en dansegruppe. Senere på kvelden hadde vi en spørrekonkuranse, med stort engasjement. Søndag gikk dagen med til årsmøtet.