Du er logget inn som

 

Bekkelaget og Nordstrand Husflidslag

Bekkelaget og Nordstrand Husflidslag viderefører gamle husflidsteknikker og videreutvikler teknikkene til moderne produkter. På temamøter har vi foredrag, demonstrasjoner og vi lager husflidsprodukter. Vi reiser også til steder som gir kunnskap og opplevelser. Det er alltid enkel servering og hyggelig stemning på temamøtene. Hver høst arrangerer vi husflidsmarked, hvor medlemmene selger egne produkter. Temamøter og markeder holdes på Lambertseter Gård, Langbølgen 2C, 1154 Oslo. Møtene starter kl. 18:30, om ikke annet er nevnt. Inngangspenger for medlemmer er 35,- og for andre 50,-. Vi ønsker gjerne betaling med VIPPS #628489 Vi ønsker gamle og nye medlemmer - samt alle andre - velkommen til et hyggelig og skapende miljø!

Høstens program er nå stort sett gjennomført. Vi avsluttet med et vellykket julemarked 16 og 17 november. Oppfordrer dere til å følge med på våre Facebooksider: BN Husflidslag Ultrakreativ Gruppe og Bekkelaget og Nordstrand Husflidslag.

OVERSIKT OVER KOMMENDE ARRANGEMENTER våren 2025

Møtene finner sted på Lambertseter gård fra 18:30 til 21:00

Allhusflidskveldene finner sted i peisestua Bråtan i første etasje på Lambertseter gård 18:00 til 20:30.

Ta med deg et håndarbeid og bare hygg deg sammen med oss. Vi holder kaffe og kanskje noe å bite i.
Det er også mulighet for å ta med arbeider du trenger reparasjonshjelp til. Fikselauget står til tjeneste.

Allhusflidskveldene er gratis arrangementer

 

VÅR 2025
Vi starter bunadskurs i januar. Dette er fulltegnet
Temamøter:
23. januar. årsmøte med foredragsholder Remi Tac som forteller om strikkeprosjektet åmtanke
13. februar medlemsmøte foredrag om busserull ved Marte Østmoe
20. mars medlemsmøte med Tetyana Lutsyk. Foredrag og demonstrasjon av Ukrainsk tradisjonelt broder.
24. april nupereller
22. mai Perleverksted.
Allhusflidskvelder vår 2025
Allhusflidskveldene finner sted i peisestua Bråtan i første etasje på Lambertseter gård 18:00 til 20:30.

Ta med deg et håndarbeid og bare hygg deg sammen med oss. Vi holder kaffe og kanskje noe å bite i.
Det er også mulighet for å ta med arbeider du trenger reparasjonshjelp til. Fikselauget står til tjeneste.

Allhusflidskveldene er gratis arrangementer, og holdes på disse datoene.

9. januar

6. februar

6. mars

10. april

8. mai.

VELKOMMEN!
Sett av datoer til høsten 2025.
Medlemsmøter: 4. sept,16 oktober, 30 oktober, 27 november.
Allhusflidskveld: 21 august, 25 september, 23 oktober, 20 november.

 

 





HUSFLIDSMARKED:

Vi arrangerer husflidsmarked i november 2025 på Lambertseter gård. Du kan melde deg på vårt julemarked nå. Meld deg på til ahaakon@online innen 16 oktober. Vår åpningstid er: Lørdag: 15 november kl. 11,00 til 16,00 Søndag: 16 november kl.12,00 til 16,00 Du skal betale for bordet før du kommer til markedet, prisen er 300 kr pr bord. Ønsker du to bord, betaler du kr 200 for bord nr 2. Du kan betale til konto nr 16091313050 Eller vipps 628489 Merk betalingen med bord og navn Du skal merke alle varene dine med pris og ditt vipps nummer. Dvs: vi håper at de fleste av dere har en betalingsløsning enten vipps eller egen bankterminal. Dersom du ikke har det må du selv føre et regnskap over hva laget har mottatt på bankterminal på dine vegne. Du vil få utbetalt pengene noen dager seinere. Du får tildelt bord og setter det opp lørdag mellom kl. 9.30 og 11. Vi åpner 11 lørdag. Ønsker du god PR før markedet må du sende minst et bilde til Anne av et av dine flotte produkter som vi kan legge ut på Facebook. Jeg kommer til å legge ut mye på facebook mot markedet, men er avhengig av innspill fra dere. Vil du skrive noen ord om produktene dine er det også fint. Sms 41698572. Del gjerne. Jeg legger ut på https://www.facebook.com/groups/1286197225059252/ vår ultrakreative gruppe, https://www.facebook.com/profile.php?id=100063521501884 Husflidslagets nettside. Jeg bruker også Hva skjer på Nordstrand og Nordstrand hva skjer. Vi har kafe. Du får gratis kaffe / te. Kake må du kjøpe. Du må gi et av dine produkter til utlodding bordet for utlodning står i annen etasje du krysser deg av på lista når du har lagt gaven din på bordet. Søndag stenger vi kl 16. Det er ikke anledning til å pakke sammen før kl 16. Du må selv rydde bordet ditt etter stengetid og hjelpe til å rydde ting på plass. PS har du allerede meldt deg på trenger du ikke gjøre det en gang til. Velkommen til et hyggelig marked.